0
0

Гранітні кухонні мийки з крилом: переваги й особливості вибору

Кухонна мийка з крилом – гарний варіант для організації зручного робочого простору. Крило являє собою горизонтальну поверхню із жолобами. Воно розташовується поряд із чашею раковини під невеликим нахилом. Жолоби дають змогу воді, яка потрапляє на поверхню, швидко стікати в чашу. Крило розташовується з одного або двох боків, виготовляється з того самого матеріалу, що й чаша, має ідентичні термостійкі властивості, що й мийка.

Що таке гранітна кухонна мийка з крилом?

Мийка з крилом із граніту – ідеальний помічник для тих, хто любить готувати та проводить багато часу на кухні. Існує безліч способів використання крила:

  • викладання вимитого посуду;
  • розміщення чистих фруктів та овочів, щоб вода з них стікала в мийку;
  • розморожування продуктів: крило звільняє простір у чаші для виконання інших маніпуляцій.

Сантехніка зі зручною додатковою секцією вражає експлуатаційними характеристиками й різноманітністю кольорів і форм.

Переваги гранітних кухонних мийок із крилом

Сучасні технології дають змогу створювати моделі кухонних раковин із граніту, що відповідають найвищим стандартам якості. Отже, гранітні мийки з крилом популярні завдяки своїй:

  • екологічності: матеріал безпечний для навколишнього середовища, у разі дії на нього високих температур не виділяє шкідливих речовин;
  • стійкості до УФ-променів: не втрачає кольору під впливом сонця;
  • термостійкості: не пошкоджується в результаті дії на нього води високої температури;.
  • міцності: пошкодити мийку – досить складне завдання, її міцність перевищує натуральний камінь;
  • сумісності з інтер'єром: мийка може бути ідеально підібрана під колір стільниці й мати різну форму та кількість чаш;
  • довговічності: завдяки тривалому терміну служби гранітна мийка виправдовує свою вартість;
  • естетиці: гранітна мийка вишукано й дорого виглядає, різноманітність форм і кольорів дає змогу покупцю підібрати модель, що пасує до конкретного інтер’єру.

Розташування крила залежить від того, є користувач правшою чи шульгою. У людини з робочою лівою рукою крило має бути справа. Подібний принцип використання допомагає уникнути випадкового зачеплення предметів, що стоять на крилі.

Вибір гранітної кухонної мийки з крилом

Перед покупкою кухонної мийки варто визначити основні вимоги до неї. Під час вибору варто звернути увагу насамперед на форму чаші:

  1. Круглакласичний виріб, який підходить для будь-якої кухні, мийка містка, не має кутів, що полегшує очищення.
  2. Квадратні доступні у великій різноманітності дизайнів і матеріалів. Досить місткі та зручні для миття посуд, догляд за ними може бути ускладненим через наявність кутів.
  3. Прямокутні характерна велика місткість. Варіант добре підходить для вузьких стільниць.
  4. Трикутні (кутові) економлять простір, тому це ідеальний варіант для компактних кухонь.

Існують нестандартні моделі (п’ятикутні, шестикутні чи трапецієподібні мийки). Виглядають оригінально, мають багато секцій і крил. Підходять лише для великих кухонь.

Мийки можуть мати 14 чаші. Вибір залежить від потреб і розміру стільниці. Чим більше чаш, тим вища зручність:

  • одна: підходить для невеликих стільниць, є ідеальним вибором для маленької сім'ї;
  • одна чаша з крилом: чаша використовується для виконання кухонних процедур, крило для складання вимитого посуду чи продуктів;
  • дві чаші: мийки функціональні й місткі;
  • три або чотири чаші: характерна максимальна місткість, підходять для великих сімей, котрі щодня використовують багато посуду.

Зручність визначається й кількістю крил. Максимально ергономічно використовувати мийку дають змогу дві чаші по обидва боки.

Місткість чаші визначається її довжиною, шириною і глибиною. У круглих мийках враховується й діаметр. Оптимальна глибина чаші 20 см. Це забезпечує комфортне її використання без бризок. Мінімальна глибина 15 см (може виявитися менш зручною під час використання).

Монтаж та обслуговування гранітної кухонної мийки з крилом

Основні типи мийок, згідно зі способом установки:

  • врізна (накладна): класичний метод монтажу, за якого раковина встановлюється в заздалегідь зроблений у стільниці отвір;
  • під стільницю: мийка встановлюється під стільницею;
  • над стільницею: метод монтажу схожий на традиційний врізний - тонкий борт мийки забезпечує майже непомітний перехід від стільниці до мийки;
  • установки в один рівень: мийка і стільниця знаходяться на одній висоті, що досягається створенням точного отвору під розмір бортика.

Не лінуйтеся протирати або чистити поверхню гранітної мийки (як чашу, так і крило) по мірі забруднення. Краще запобігти проблемі, ніж її виправляти. Не забувайте після кожного використання витирати раковину насухо. Це зменшить вірогідність утворення вапняного нальоту.

Поради й рекомендації

Для якісного очищення кухонної гранітної мийки необхідно таке:

  • М'який мийний засіб або спеціалізований очищувач: вибір підхожого засобу є критично важливим. Виробники сантехніки з граніту рекомендують використовувати тільки м'які, неагресивні засоби або очищувачі. Варто уникати абразивних засобів, що містять кислоти або луги (здатні пошкодити поверхню мийки).
  • М'яка губка або ганчірка: для чищення гранітної мийки варто використовувати м'які губки або ганчірки з мікрофібри. Не рекомендується застосування грубих матеріалів (металеві щітки, жорсткі губки), тому що вони можуть подряпати поверхню.
  • Тепла вода: допомагає краще розчиняти бруд і жир. Рясно змочуйте мийку перед її очищенням.
  • Нейтралізатори запаху: гранітні мийки можуть поглинати запахи. Щоб усунути неприємні аромати, варто використовувати спеціальні нейтралізатори, призначені для кухонних поверхонь.
  • Профілактичний догляд: з метою запобігання появі плям і збереження блиску рекомендується регулярно використовувати захисні засоби (спеціальний гранітний віск або силіконові засоби, які створюють захисний шар на поверхні).

Гранітна мийка з додатковим крилом – зручний і мультифункціональний помічник на кухні.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре