0
0

Умивальники з тумбою: переваги та особливості встановлення

Облаштування сучасного санвузла або ванної кімнати в квартирі чи приватному будинку є непростим завданням. Багато житлових приміщень мають обмежений простір, тому необхідно максимально раціонально використовувати всі можливості, водночас додавши кімнаті функціональності та практичності.

Одним з найпопулярніших варіантів сантехнічного обладнання у ванну кімнату є умивальник з тумбою. Завдяки такій сантехніці можна створити привабливий, практичний і зручний інтерʼєр. Розглянемо головні переваги та особливості умивальників з тумбою для ванної кімнати.

Переваги умивальників з тумбою

Встановлення умивальника разом з тумбою допомагає зберегти корисний простір у ванній, зробити атмосферу більш комфортною та функціональною. Основними перевагами такого сантехнічного обладнання є:

  • зручність зберігання речей і різноманітного приладдя;
  • естетичність зовнішнього вигляду комплекту;
  • суттєва економія місця у ванній кімнаті завдяки використанню всього раціонального місця під умивальником;
  • можливість обрати відповідний матеріал і колір обладнання.

Умивальник з тумбою ідеально підходить для великих і малогабаритних приміщень. Для вибору найоптимальнішої моделі раковини необхідно орієнтуватися на різновиди цього сантехнічного обладнання. Ви можете замовити умивальник з настінною та підвісною тумбою. Обидва варіанти мають свої особливості та переваги й дають змогу створити чудовий інтерʼєр з раціональним використанням вільного простору.

Особливості встановлення

Правильно підібрані та встановлені меблі та сантехніка у ванній кімнаті - це можливість створити приємну атмосферу для розслаблення. Часто монтаж умивальника й тумби виконується власниками приміщення самостійно. Правильність установки є дуже важливою, оскільки від нього залежить довговічність експлуатації сантехніки та меблів для ванної кімнати.

Ванна кімната зазвичай є невеликим приміщенням, в якому буває складно розмістити все, що хочеться. Тому перед придбанням тумби під умивальник необхідно визначитися з розмірами. Обирати модель варто за такими критеріями:

  • ширина 40-50 сантиметрів і глибина 20-25 см – для малогабаритних ванних кімнат;
  • ширина 50-170 см та аналогічна глибина – для просторих приміщень.

Щоб не помилитися з вибраною моделлю й не стикнутися зі складнощами під час монтажу, потрібно виміряти місце за допомогою рулетки. Обовʼязково додайте до визначеного розміру ще 5-8 сантиметрів – це допоможе встановити умивальник з тумбою не впритул до стіни. Також слід памʼятати про те, що меблі мають стояти на відстані 30 см від ванної або душової кабіни та 25 см від біде або унітазу.

Монтаж тумби виконується у три стадії:

  • складання меблів;
  • фіксація;
  • підключення комунікацій (каналізація, водопровід).

Умивальник з тумбою збираються за інструкцією виробника. Потрібно надійно затягнути кожен шуруп, оскільки зробити це після встановлення раковини буде доволі складно. Встановлювати раковину на тумбу потрібно за допомогою металевих куточків. Важливо слідкувати за тим, щоб вона була розташована точно горизонтально.

В деяких ситуаціях тумба під умивальник може впиратися в труби. Важливо в такому випадку виконати вирізи під труби з урахуванням їхньої форми та розміру за допомогою електролобзика. Необхідно вирізати отвір внизу меблів, якщо труба для зливу води розташована в підлозі.

Після того як тумба буде складена, важливо зробити розмітку під отвори для фіксуючих елементів, а також варто розмістити меблі на потрібне місце й відмітити розміри на стіні ванної кімнати. Після цього можна просвердлити отвори в обраних місцях, розмістити в них дюбелі та зафіксувати тумбу спеціальними кріпильними болтами.

Для надійної фіксації раковини потрібно використовувати анкерні болти або силікон, якщо потреби в свердлінні кахеля немає. Тільки після цього можна підключати комунікацію з використанням накидних гайок і гумових прокладок. Місце зʼєднання обовʼязково обробляється герметиком. Наприкінці процесу підключається сифон до каналізаційної труби за допомогою гофрованого манжету або гумової прокладки, які дають змогу забезпечити додаткову герметизацію.

Перш ніж використати вперше умивальник за призначенням, необхідно перевірити надійність фіксації. Важливо здійснити перевірку тільки через годину після нанесення герметика. Обовʼязково потрібно звернути увагу на те, чи не підтікає шланг. Якщо все нормально, можна сміливо використовувати умивальник з тумбою за призначенням.

Варто памʼятати, що монтажні роботи слід розпочинати виключно після перекриття води, оскільки так можна уникнути різних неприємних ситуацій.

Поради з догляду та експлуатації

Умивальник з тумбою можуть експлуатуватися протягом тривалого часу за умови правильно виконаного монтажу та догляду. Рекомендуємо дотримуватися таких правил експлуатації й догляду:

  • потрібно регулярно очищати раковину та тумбу від забруднення й залишків води;
  • використовувати виключно ті засоби, які підходять для догляду за виробами з урахуванням матеріалу виготовлення;
  • уникати механічних пошкоджень і не використовувати засоби та інструменти, які можуть пошкодити поверхню раковини й тумби;
  • своєчасно виконувати ремонт і заміну деталей, які вийшли з ладу.

Комплексний підхід до експлуатації та догляду за сантехнічним обладнанням допоможе суттєво продовжити їхній період роботи.

Умивальник з тумбою є відмінним рішенням для малогабаритних квартир і більш просторих приміщень. Різноманіття моделей такого сантехнічного обладнання та меблів у ванну кімнату дає змогу створити стильний, практичний і функціональний інтерʼєр з урахуванням всіх побажань до дизайну та інших необхідних характеристик умивальника з тумбою.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре