0
0

Вбудовані трапецієвидні мийки: особливості встановлення

Для того щоб вибрати для кухонної зони ідеальну мийку, потрібно врахувати деякі важливі аспекти. Зокрема, необхідно звернути увагу на площу та антураж цього приміщення, а також особливості модифікації різноманітних видів раковин для кухні. Одними з найбільш популярних моделей є вбудовані трапецієвидні мийки, які додають інтер'єру приміщення практичності та створюють максимально функціональний робочий простір.

Вибираючи кухонну мийку, слід ознайомитися з особливостями її правильної установки, оскільки саме цей чинник впливає на зручність і термін експлуатації сантехнічного обладнання. Тільки правильний монтаж вбудованої мийки може гарантувати відсутність негативного впливу вологи на стільницю та приховані елементи конструкції. Пропонуємо докладніше зупинитися на тонкощах установки вбудованих кухонних раковин трапецієподібної форми.

Вибір і підготовка трапецієвидної мийки

На ринку сантехнічного обладнання представлений величезний вибір якісних трапецієподібних раковин для кухні, виконаних з міцних і надійних композитних матеріалів. Ці моделі вбудованих мийок здатні навіть у малогабаритних приміщеннях створити належну загальну композицію та гармонійний дизайн інтер'єру.

Такі варіанти раковин розміщуються на однаковому або трохи нижче за рівень кухонної стільниці. Щоб встановити кухонну мийку своїми руками, потрібно мати спеціальну кваліфікацію, необхідне обладнання та інструменти. Вибираючи модель вбудованої трапецієвидної мийки, зверніть увагу на:

 • матеріал, з якого вона виконана;
 • розміри сантехнічного обладнання та робочої поверхні;
 • наявність і розташування всіх компонентів конструкції (сифон, кран, кількість чаш тощо).

Комплексний підхід до вибору трапецієподібної раковини для кухні дає змогу вибрати модель з урахуванням правильного місця її розташування. Отже, можна організувати комфортну та практичну зону для приготування їжі, миття овочів і фруктів, а також виконання інших побутових завдань.

При виборі місця під раковину слід дотримуватись правил золотого трикутника - не варто розміщувати кухонну мийку поряд з холодильником, духовкою та плитою. Однак потрібно встановити її максимально близько до зони, де відбуватиметься обробка продуктів. Сучасне сантехнічне обладнання в ідеалі має бути перехідною ланкою між обробною та чистою зонами. Нині мийки переважно розміщують ближче до стіни, де проходять всі необхідні комунікації.

Після вибору оптимального розташування сантехніки необхідно підготувати обладнання та інструменти, які можуть знадобитися в процесі монтажу. До переліку обов'язкового інвентарю належать:

 • електроінструменти (лобзик, дрель тощо);
 • ручні інструменти (викрутки, плоскогубці);
 • допоміжний інвентар (гумові ущільнювачі, силіконовий герметик, куточок, наждачний папір, скотч, олівець для розмітки та лінійка).

Підготувавши всі необхідні атрибути для встановлення кухонної мийки, можна переходити до розмітки майбутнього розташування раковини та підготовки отвору під неї. Для цього потрібно розмістити шаблон на робочу поверхню, зафіксувати його за допомогою скотчу та обвести контур трафарету. Через 1.5 см слід зробити ще одну позначку, оскільки саме в цьому діапазоні проводитиметься вирізання отвору. Для підготовки отвору використовуються дриль та електролобзик.

Особливості установки трапецієвидної мийки

Після завершення всіх підготовчих робіт можна розпочинати встановлення та закріплення вбудованої трапецієподібної мийки в стільницю. Існує кілька типів установки раковини такого різновиду: зверху, в один рівень або під стільницею.

Процес монтажу можна розділити на три основні стадії:

 • Перший етап передбачає очищення отвору від тирси та пилу, а також зачистку місця спилу за допомогою абразивного наждакового паперу. Наявність сторонніх елементів може погіршити якість монтажу та внаслідок цього зменшити термін експлуатації сантехніки. Після обробки поверхні можна встановити вбудовану мийку в отвір та обов'язково перевірити щільність примикання бортів раковини до стільниці. На цьому етапі також необхідно закріпити та перевірити надійність фіксації гнучких шлангів і змішувачів, оскільки після встановлення зробити це буде набагато складніше.
 • Друга стадія передбачає нанесення на місці спилювання двостороннього скотчу або герметика. Після цього потрібно встановити кухонну мийку та щільно притиснути її до країв стільниці. Так можна заповнити всі наявні порожнечі герметиком і запобігти порушенню герметичності конструкції. На цьому етапі також проводиться фіксація трапецієвидної мийки за допомогою спеціальних кріплень, видалення скотчу або залишків герметика на поверхні стільниці.
 • Третій етап передбачає підключення вбудованої мийки до каналізації. Для цього потрібно використовувати сифон, що запобігає поширенню в приміщенні неприємного запаху. До того ж на цій стадії відбуваються підключення змішувача до водопроводу та перевірка всіх вузлів на герметичність.

Встановлення вбудованої трапецієвидної мийки краще довіряти професіоналам, які знають про всі особливості такого процесу та використовують для цього якісні матеріали, інструменти та обладнання. Варто відмовитися від самостійного монтажу раковини в кут стільниці, оскільки це доволі складно й може супроводжуватись різними складнощами.

Догляд та експлуатація вбудованої трапецієвидної мийки

Вбудовані трапецієвидні мийки для кухні відрізняються легкістю експлуатації та догляду. Важливо вибирати побутову хімію з урахуванням матеріалу, з якого виготовлені раковина, сифон і змішувач, а також регулярно виконувати профілактику засорів за допомогою спеціальних засобів та інструментів. У разі потреби в проведенні ремонтних робіт варто звертатися до досвідчених фахівців.

Поради експертів щодо встановлення мийок

Монтаж вбудованого миття – це кропіткий процес, що потребує дотримання рекомендацій майстрів. До корисних порад фахівців належать:

 • використання якісних матеріалів та інструментів;
 • ретельний підхід до підготовки отвору під раковину;
 • використання надійного герметика, сифона та змішувача.

Установку трапецієвидних мийок для кухні краще довірити експертам, які зроблять всі необхідні роботи та нададуть гарантію на монтаж.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре