0
0

Вбудовані, накладні чи вмонтовані мийки: переваги та недоліки кожного варіанту

Ідеальна кухня має бути максимально зручною для господині - приготування та споживання їжі займає достатньо велику кількість часу, який хочеться провести з користю та комфортом. Тому кожен елемент цієї кімнати насамперед вибирається з урахуванням особистого смаку та потреб господарів. І вибір мийки тут має геть не останнє значення, адже вона є одним з головних елементів кожної кухні. Завдяки їй можна мити овочі, фрукти, зелень та інші продукти, очищувати посуд, фільтрувати воду та навіть утилізувати відходи. Тож до вибору мийки потрібно ставитися максимально серйозно.

Для того щоб обрати ідеальну мийку, варто звернути увагу на кілька дуже важливих параметрів:

  1. Розміри - ширина, довжина та глибина мийки мають відповідати розмірам самої кухні.
  2. Форма. Мийка може бути прямокутною, кутовою, овальною, круглою, подвійною. Форма практично не впливає на функціональність, тому її вибір залежить лише від естетичних уподобань господарів.
  3. Функціональність - сучасні мийки можуть мати додаткову функцію подрібнення органічних побутових відходів чи фільтрування води.
  4. Вид - накладна, вбудована чи вмонтована. Цей параметр вважається чи не найважливішим, адже від нього багато в чому залежить зручність використання мийки та термін її служби.

Особливості вбудованих мийок

Вбудовані мийки монтуються безпосередньо в кухонну тумбу, утворюючи з нею інтегроване робоче поле. Їхні бортики розташовуються безпосередньо на верхній лінії столу, адже для встановлення конструкції в стільниці випилюється спеціальний отвір. Завдяки цьому вони виглядають доволі привабливо та гармонійно поєднуються з основним дизайнерським ансамблем.

Переваги вбудованих мийок

Вбудовані мийки - нове слово в дизайні інтер'єру сучасної кухні, оскільки вони відрізняються великим різноманіттям форм, видів і фактур. Такі моделі органічно вбудовуються в стільницю, створюючи відчуття завершеності в інтер'єрі, а також надають йому індивідуального характеру.

Головною перевагою вбудованих виробів вважається їх практичність, адже вони доволі прості у використанні та мають широку функціональність. Крім того, вони щільно прилягають до стільниці, буквально зливаючись з нею. Однак для запобігання протікання та утворення щілин потрібно використовувати спеціальні стрічки та герметик.

Недоліки вбудованих моделей

Незважаючи на всі переваги вбудованих мийок, є в них і певні недоліки. Передусім це достатньо складний монтаж. Через складність конструкції та відсутність вільного простору встановлювати таку мийку можуть тільки професіонали. А це зрештою призводить до додаткових витрат за встановлення кухонного модуля, який і так має доволі високу вартість.

Матеріал для виготовлення вбудованих мийок може бути будь-яким. Зазвичай це композитні матеріали, нержавіюча сталь чи граніт. Найбільш надійним і довговічним варіантом звісно вважається штучний камінь, який не піддається впливу хімічних речовин і перепадів температур. Коштує він недорого, тому багато споживачів віддає перевагу саме цьому матеріалу.

Особливості накладних мийок

Накладні мийки встановлюються безпосередньо на тумбу, яка має отвір в стільниці відповідного розміру. Вони вважаються доволі бюджетним варіантом сантехніки, який ідеально впишеться в практично будь-який інтер'єр. Це найпростіша модель з мінімальним функціоналом, однак цього повністю достатньо, щоб забезпечити максимально зручне приготування їжі.

Переваги накладних раковин

Найголовнішою перевагою накладних мийок є їх універсальність. Вони встановлюються безпосередньо на стільницю та можуть бути використані в будь-яких кухонних модулях. Крім того, для їх монтажу зовсім необов'язково викликати сантехніка - навіть без спеціальних знань це займе у вас не більше 30 хв.

Ще однією важливою перевагою накладних мийок вважається їх невисока вартість.

Недоліки моделей накладного типу

Головним недоліком накладних мийок є недостатній рівень герметизації стиків. Річ у тім, що навіть з використанням спеціальних бортиків і герметиків між стільницею та мийкою залишаються невеликі шпарини, в яких з часом накопичуються жир, бруд і волога. Так створюються ідеальні умови для появи грибків, що може призводити до руйнування масиву тумби.

Найпопулярнішим матеріалом для створення накладних мийок вважається нержавіюча сталь. Вона має невелику вагу та проста в догляді, однак її естетичні властивості перебувають не на найвищому рівні.

До того ж для виготовлення мийок накладного типу використовуються емальована сталь і керамічна плитка. Ці матеріали відрізняються довговічністю та гарним зовнішнім виглядом, однак водночас вони погано переносять механічні пошкодження та є достатньо складними в догляді.

Особливості вмонтованих мийок

Вмонтовані мийки утворюють інтегровану систему зі стільницею, тому між меблями та чашею не залишається вільного простору, в якому збираються крихти, бруд, жир чи волога. Тому цей тип мийок вважається найбільш гігієнічним і безпечним. Однак слід пам'ятати про те, що при пошкодження чаші замінити її можна лише зі стільницею.

Переваги моделей вмонтованого типу

Основною перевагою вмонтованих мийок, звісно, вважається їх естетичність. Вони можуть мати різноманітну форму та дизайн, тому їх можна використовувати в будь-якому інтер'єрі. Зокрема, вони можуть бути:

  • прямокутними;
  • круглими;
  • овальними;
  • трапецієподібними;
  • кутовими.

Часто серед них трапляються й моделі з двома чашами, що позитивно впливає на функціональність кухні в цілому.

Недоліки вмонтованих мийок

Вмонтовані мийки - найбільш дорогий варіант сантехніки, адже для його створення використовують найкращі матеріали. Більшість таких мийок мають дизайнерську форму чаші та стільниці, що теж впливає на загальну вартість сантехніки.

Однак чи найголовнішим недоліком можна вважати складність монтажу, який неможливо зробити самостійно. Тому для встановлення конструкції потрібна допомога професійних сантехніків.

Для виготовлення вбудованих мийок широко використовують граніт, кварцит і штучний камінь. Завдяки цьому сантехніка виглядає досить солідно й може слугувати багато років. Однак при виборі продукції варто пам'ятати, що вироби з каменю доволі масивні та їх вага може досягати 15-20 кг.

Що вибрати?

Яку ж мийку краще обрати? Чіткої відповіді на це запитання не існує, адже кожен вид має свої переваги та недоліки. При виборі потрібно звертати увагу на розміри та тип кухні, свої фінансові можливості, а також на якість продукції. Причому останній аспект є найважливішим, бо високоякісна мийка будь-якого типу точно буде слугувати якомога довше.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре