0
0

Як доглядати за гранітною мийкою: поради та рекомендації?

Нині високий попит мають гранітні кухонні мийки. Таке сантехнічне обладнання виготовляється зі штучного матеріалу, який в своєму складі містить гранітну крихту та полімерну смолу. Технологія виготовлення таких раковин дає змогу створювати моделі різних розмірів і форм, а додавання якісних барвників допомагає отримувати вироби різних відтінків і кольорів. Головними перевагами гранітної кухонної мийки є надійність, міцність і стійкість до різних типів побутової хімії та перепадів температури.

Значення гранітних мийок у сучасних кухнях

Гранітні раковини вважаються надзвичайно привабливими моделями, в яких відчуваються натуральність і природна розкіш матеріалу. Такі моделі сантехнічного обладнання є дуже міцними та не вступають у реакцію з різними кислотами та лугами. Головними перевагами гранітних мийок є практичність, зручність та універсальність. Вони не потребують спеціального догляду. Такі раковини можна легко очистити від будь-якого забруднення.

Використовуваний граніт вважається дуже надійним та якісним, а також щільним і не здатним вбирати в себе вологу та запахи. Ще однією перевагою мийок з цього матеріалу є те, що вони не деформуються під будь-якою вагою посуду. Гранітні раковини не втрачають свого кольору навіть під прямими сонячними променями, а завдяки відмінній міцності вони витримують досить високі навантаження. Завдяки цим характеристикам можна використовувати мийку для очищення тарілок, каструль різного обʼєму, не турбуючись про можливість утворення тріщин.

Гранітні раковини мають сучасний і стильний дизайн, тому ідеально вписуються в інтерʼєр, виконаний у будь-якому стилі. Гармонійно такі моделі доповнюють кухні, що оформлені в концепції мінімалізму, модерну, класики, барокко, хай-тека тощо. Саме тому популярність гранітних мийок зараз залишається на високому рівні.

Важливість правильного догляду за гранітною мийкою

Кухонні раковини постійно контактують з різними рідинами, брудом і жиром, тому власникам такого сантехнічного обладнання варто регулярно та правильно доглядати за ним. Своєчасне очищення поверхні мийки допоможе продовжити термін експлуатації виробу на довгі роки. Саме тому власникам потрібно не тільки з особливою увагою поставитися до вибору раковини з граніту, а й до догляду за нею. Дотримуючись базових правил і рекомендацій, ви можете надовго зберегти розкішний зовнішній вигляд і функціональність обладнання. Пропонуємо більш детально поговорити про особливості очищення та підтримки щоденної чистоти гранітної мийки.

Очищення та підтримка щоденної чистоти

Щоденний догляд за гранітною мийкою дає змогу зберегти її природну естетичність. Рекомендації щодо очищення та догляду за поверхнею сантехнічного обладнання, яких потрібно дотримуватися щодня:

  • Завжди після використання раковини видаляйте залишки їжі, жиру та забруднень..
  • Використовуйте виключно нейтральні за своїм хімічним складом мийні засоби, щоб уникнути будь-якого пошкодження поверхні.
  • Уникайте використання агресивних хімічних речовин і засобів з абразивними частинками, які здатні негативно вплинути на гранітну мийку.
  • Для щоденного очищення сантехніки достатньо використовувати теплу воду та мʼяку ганчірку.

Очищення мийок із граніту від пилу, жиру та забруднень має бути регулярним – чим частіше виконуватиметься догляд за раковиною, тим легше та довше буде підтримуватися поверхня в чистоті та відмінному стані.

Видалення плям і забруднень

Використання гранітної мийки практично завжди супроводжується появою плям, вапняного нальоту та інших типів забруднень. Рекомендуємо дотримуватися таких рекомендацій під час очищення раковин:

  1. Видалення вапняного нальоту. Проблемне місце потрібно обробити столовим оцтом і залишити на 20 хвилин. Після цього слід мʼякою губкою та теплою водою видалити залишки вапняного нальоту.
  2. Боротьба із застарілими плямами. Плями від жиру та інших харчових продуктів можливо видалити за допомогою мʼякого засобу для миття звичайного посуду, в складі якого є лужні компоненти. Достатньо нанести речовину на пляму та залишити на 15 хвилин. Після цього слід вимити мийку за допомогою чистої води та мʼякої губки.
  3. Видалення плям від фруктового соку, чаю та кави. Достатньо промити раковину теплою водою та витерти за допомогою мʼякої тканини.
  4. Усунення невеликих подряпин. Використання металевих терок і губок з абразивним матеріалом може призвести до появи тріщин, втрати початкової гладкості та блиску. Виправити таку неприємну ситуацію можливо за допомогою спеціальної послуги з полірування поверхні.

У магазинах побутової хімії представлені спеціальні розчини та засоби, які використовуються для усунення плям та очищення гранітних раковин для кухні. Обовʼязково потрібно витирати насухо гранітну мийку після кожного використання та миття посуду. Це допоможе запобігти утворенню небезпечного вапняного нальоту. Своєчасний і щадний догляд гарантує бездоганний вигляд сантехніки на тривалий термін.

Захист від подряпин, ушкоджень і дефектів

Запобігти пошкодженню поверхні раковини, виконаної з граніту, можна за допомогою використання спеціальних підставок під пательні та каструлі. Крім того, варто уникати розміщення гарячої пательні та каструлі в раковині, використання гострих і грубих предметів, оскільки вони можуть залишати сліди та подряпини. Рекомендується застосовувати спеціальні засоби для підтримки та догляду за глянцевою поверхнею мийки.

Догляд за з'єднанням, фурнітурою та швами

Регулярний догляд за швами та зʼєднаннями є гарантією довготривалого використання гранітної мийки. Варто періодично змащувати та регулювати фурнітуру, щоб продовжити термін її справної експлуатації. Для цього потрібно використовувати виключно речовини, інструменти та засоби, які призначені для застосування з відповідним матеріалом.

Переваги тривалого та правильного догляду

Гранітні мийки здатні стати чудовим доповненням вашої квартири або будинку, якщо правильно та регулярно доглядати за ними. Ретельне очищення допомагає зберегти елегантність і стійкість раковини до впливу сторонніх чинників протягом багатьох років. Тому варто дотримуватися правил і рекомендацій щодо використання мийних засобів та уникати впливу різних абразивних та агресивних речовин на гранітну поверхню.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре