0
0

Як правильно підібрати умивальник з однією чашею для вашої ванної кімнати? Поради дизайнерів

Ванна кімната – одне з основних комфортних місць для сучасної людини. В ній має бути злагоджено все: зручність, затишок, естетика та функціональність. Сантехніка, розташована в приміщенні, повинна відповідати своєму призначенню та приносити користувачам задоволення. Адже ванна – це місце, де людина розпочинає та закінчує свій день.

Нині дизайн інтер'єру ванної кімнати має велике значення. Інноваційні технології у виробництві сантехнічних пристроїв дають змогу створювати найсучасніші моделі умивальників. Однак умивальники з однією чашею залишаються найбільш популярними. Це вважається ідеальним вибором для невеликих ванних кімнат, що допомагає зекономити максимум корисної площі.

Різноманіття розмірів і форм

Під час вибору раковини для ванної слід враховувати розмір приміщення та його індивідуальні особливості. Хоча немає чіткого стандарту для ширини раковин, існують найбільш поширені габарити виробів:

  • стандартні моделі: ширина 50-60 см, що вважається оптимальною для більшості ванних кімнат, цей розмір забезпечує комфортне використання та зручне встановлення;
  • маленькі: ширина 40-50 см, добре виглядають у невеличких ванних кімнатах;
  • великі: понад 60 см, дизайнери рекомендують встановлювати їх в просторих приміщеннях.

Глибина чаші – важлива характеристика. Зазвичай виробником виготовляються вироби 15-20 см. За глибиною бувають такі моделі:

  • Глибокі. Велика глибина зручніша для миття рук і не дозволяє розприскуватися воді на підлогу.
  • Пласкі. Деякі вироби мають невелику глибину (до 5 см). Вони менш практичні, адже спостерігається часте розбризкування води на підлогу.

Форма залежить від уподобань та особливостей приміщення:

  1. Кутова форма. Ідеально підходить для ванн з обмеженим простором.
  2. Кругла або овальна форма. Використовуються для невеликих ванних кімнат. Такі умивальники доволі легко миються.
  3. Квадратна або прямокутна форма. Переважно встановлюються в просторих приміщеннях, де раковиною користується велика кількість людей.
  4. Асиметрична форма. Стильний акцент ванної кімнати. Це не завжди бюджетний варіант. Переважно це вироби, виконані на замовлення.

Різні аксесуари (тримачі для зубних щіток, дозатори для мила) можуть бути корисними у ванній кімнаті, особливо якщо на раковині є додаткове місце для них.

Умивальник з однією чашею – це не тільки білий однотонний варіант. Хоча білосніжна раковина легко інтегрується в будь-який дизайн інтер'єру, надаючи приміщенню додаткового сяйва та чистоти. При виборі кольорової сантехніки важливо враховувати, як вона буде поєднуватися із загальним стилем. Неправильний вибір призведе до дисбалансу в приміщенні.

Дизайнери рекомендують вкладати навколо раковини білу або сіру плитку. Вона відмінно гармонує з раковинами будь-якого кольору. Якщо в інтер'єрі переважає однотонна плитка або імітація мармуру чи цегли, скляна раковина з малюнком – більш доречний вибір. Якщо бюджет дозволяє, а ванній кімнаті достатньо простору, сучасні технології здатні реалізувати найскладніші дизайнерські концепції. Один із найцікавіших матеріалів у цьому контексті – акриловий камінь. Виробник здатен виготовити раковини, втіливши в життя будь-які ідеї замовника.

Матеріали, що використовуються для виготовлення умивальників

Сировина для виготовлення раковини у ванну кімнату - один з головних факторів, який визначає період її служби. На ринку пропонуються умивальники, виготовлені з:

  • Санітарного фаянсу. Це вид кераміки, виготовлений з вогнетривкої білої глини, змішаної з кварцом і польовим шпатом. Після формування суміші сировина піддається випалюванню та покривається емаллю.
  • Фарфору. Має вищу вартість і більшу міцність. Білі раковини з фарфору виглядають розкішно та мають тривалий термін служби завдяки спеціальній технології виготовлення.
  • Штучного каменю. Для умивальників, виготовлених зі штучного каменю характерний елегантний зовнішній вигляд. За правильного догляду вони слугують протягом багатьох років. Штучний камінь – практичний матеріал, що має широкий спектр кольорів. Його часто дуже важко відрізнити від натурального каменю.
  • Скла. Раковини відрізняються незвичними формами та яскравими візерунками. Вироби зі скла стали популярними зовсім недавно. Вони надають оригінальності ванній кімнаті, виглядаючи доволі стильно на тлі плитки. Більшість скляних раковин є накладними виробами.
  • Металу. Менш популярні серед дизайнерів, проте металеві умивальники довговічні. Вони завжди знаходять своїх шанувальників, які цінують простоту та практичність. Гармонійно вписуються в інтер'єр стилю техно або хай-тек. Основним недоліком металевих раковин є підвищений рівень шуму під час користування.

Вибір матеріалу залежить від вашого бюджету та дизайну ванної кімнати.

Типи монтажу умивальників у ванну кімнату

Широкий асортимент моделей сантехніки для ванної кімнати надає значні можливості вибору для покупців. Виділимо кілька основних груп раковин за їх характеристиками та способом встановлення:

  • Підвісні. Монтуються безпосередньо до стіни, звільняючи внизу простір. Раковини використовуються в основному в невеликих ванних кімнатах і душових, забезпечуючи ергономічність і зручність використання. Існують умивальники з тумбою, які приховують комунікації та забезпечують додатковий простір для зберігання речей (мийних засобів, порошків, губок тощо).
  • Вбудовані. Встановлюються в поверхню стільниці або меблів. Ці умивальники представлені у великому різноманітті варіантів: занурені в стільницю або мають видимі борти.
  • Напіввбудовані умивальники. Виступають вперед, щоб зменшити попадання води на поверхню навколишніх об'єктів.
  • Підлогові. Стоять на підлозі, створюючи враження скульптурної форми. Ці раковини є великими монолітними структурами. Найпоширеніший тип - умивальник з тумбою на ніжках або цоколем, що додає естетики та додаткового простору приміщенню.

Магазин Adamant пропонує широкий вибір виробів для ванної кімнати. Наша продукція відрізняється високою якістю, довготривалістю служби та доступними цінами.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре