0.00грн.
Зробити замовленняЯк правильно вибрати та встановити врізну гранітну мийку: поради експертів
Миття посуду може стати приємнішим, якщо інтер'єр кухні відповідає вашому смаку та індивідуальним потребам. У сучасному і функціональному приміщенні значно легше працювати і виконувати щоденні домашні справи. Рекомендуємо обирати гранітні мийки для кухні. Вони є чудовою альтернативою застарілим металевим варіантам. Вони однаково добре підходять як для сучасного, так і для класичного інтер'єру.
Гранітні мийки можна класифікувати за формою:
- круглі;
- овальні;
- квадратні;
- прямокутні;
- моделі трикутної форми.
Для любителів мінімалізму існують мийки, які встановлюються під стільницю (врізні моделі). Ми розширили модельний ряд, щоб покупці могли максимально раціонально і зручно організувати робочу зону кухні.
Вибір гранітної мийки
Кухонна сантехніка впливає на практичність, функціональність та стиль кухні. Обираючи раковину варто звернути увагу на:
- практичність. Раковина є одним із тих кухонних елементів, що найбільш часто використовуються. Тому вона повинна бути зручною, доступною і простою в догляді. Важливо, щоб модель відповідала потребам: надавала достатньо місця для виконання кухонних справ;
- дизайн і розмір: для створення гармонійного інтер'єру необхідно вибрати раковину, яка поєднується з іншими елементами кухні. Рекомендується враховувати форму чаші, розміри і тип монтажу;
- додаткові аксесуари: деякі моделі передбачають наявність додаткових аксесуарів (зливні кошики, сушарки, змішувачі). Ці елементи значно підвищують функціональність кухні.
Перед покупкою раковини, варто зрозуміти:
- Місце встановлення. Вибір форми і розмірів раковини залежить від меблів, кількості вільного простору, можливості підведення комунікацій. Важливо врахувати безпечну відстань від розеток, електроприладів та інших предметів, які «бояться» води.
- Розміри посуду. Висота, довжина і ширина чаші раковини повинні відповідати розмірам посуду, який використовується власниками. Перед здійсненням покупки рекомендується виміряти найбільший предмет (каструлю або сковороду) і додати до отриманих розмірів 100-150 мм.
- Бюджет. Великий вибір моделей дозволяє знайти оптимальний баланс між якістю, функціональністю та ціною. Важливо обирати продукцію відомих брендів.
В останню чергу варто подумати про колір, текстуру та інші зовнішні характеристики виробу. Ознайомтеся з сучасними дизайнерськими проектами та фото, щоб знайти ідеальний варіант для вашої кухні.
Підготовка до встановлення
Розташування мийки на кухні в першу чергу залежить від наявності інженерних комунікацій. Ідеально, якщо сантехніка розміщується максимально близько до загального стояка. Це дозволяє уникнути необхідності значного підйому водостічної труби. Коротший трубопровід знижує ризик засмічень під час експлуатації.
Незалежно від обраної мийки, важливо заздалегідь визначити розташування робочої зони: де буде відбуватися обробка продуктів, стоятиме холодильник і плита. Оптимальне розташування мийки забезпечує легкий доступ до всіх зон кухні. Не варто встановлювати мийку в кутку або на кінці стільниці. це може створити незручності під час миття посуду.
Дизайн врізної мийки також відіграє важливу роль у виборі місця для встановлення. Вона повинна гармонійно поєднуватися зі стилем, кольором і матеріалом стільниці. Врахуйте форму та розмір мийки, щоб вона пропорційно виглядала на загальному фоні.
Багато врізних мийок для кухні поставляються з готовим шаблоном, який допомагає точно розмітити місце для вирізання отвору в стільниці. Якщо у придбаної моделі шаблон відсутній, покладіть мийку чашею догори на стільницю, обведіть її контур, відступіть від краю 0,5-1 см всередину і нанесіть другий (менший) контур.
Процес встановлення
У місцях, де на стільниці знаходяться кути мийки, треба просвердлити невеликі дірки. Вони потрібні, щоб забезпечити зручність під час вирізання отвору. Використовуючи електролобзик, виріжте отвір під мийку за попередньо намальованим шаблоном.
Завершення установки та тестування
Обробіть отвір наждачним папером, щоб вирівняти краї. Видаліть пил і стружки. Нанесіть силіконовий герметик по периметру. Між стільницею і краєм мийки використайте спеціальний ущільнювач для врізного монтажу (для захисту від проникнення вологи).
Догляд та обслуговування гранітної мийки
Щоб мийка слугувала довгий час, варто дотримуватися кількох важливих правил:
- для очищення використовуйте кухонні губки або м'яку тканину разом із мийним засобом та теплою водою;
- мийки слід експлуатувати без використання жорстких металевих щіток, які можуть пошкодити поверхню;
- користуйтеся лише м’якими мийними засобами без грубих абразивів, додатково розбавляючи їх водою.
Гранітні мийки стійкі до механічних пошкоджень та високих температур. Але все ж варто уникати лужних, їдких та аміачних миючих засобів. Вони здатні пошкодити поверхню. Засоби, що містять сильні кислоти, абразиви або аміак, можуть пошкодити мийку. Їх не варто використовувати.
Якщо на мийку потрапив фруктовий сік, кава, чай або відвар з овочів, ретельно змийте їх водою і витріть насухо м'якою тканиною. Це допоможе запобігти утворенню плям. Не ставте у гранітну мийку дуже гарячі сковорідки, каструлі або інші розпечені предмети. Хоча мийка витримує температуру до 260 градусів, перевищення цього показника може призвести до пошкоджень.
Не кидайте в мийку важкі предмети (каструлі або тарілки), щоб уникнути подряпин. Акуратно кладіть посуд у мийку. Не використовуйте мийку в якості дошки для нарізання,
Для видалення вапняного нальоту використовуйте спеціальні засоби, дотримуючись інструкції. При використанні оцту, не варто залишати його на поверхні більш ніж на 20 хвилин.
Підготовка отвору та кріплення для врізного миття — нескладна процедура, вона вимагає наявності мінімальної кількості інструментів. Тут головне правильно все відміряти та розрахувати розташування виробу в площині стільниці. Однак, на функціональність і загальний вигляд мийки впливає не тільки правильне її встановлення. Важливо обрати красивий і максимально функціональний виріб.